Fotel rozkładany do salonu – kiedy się sprawdzi?

fotel rozkładany

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel rozkładany

Wybierając fotel kierujemy się zazwyczaj wygodą i wizualnymi wrażeniami. Coraz więcej osób poszukuje też praktycznych i wielofunkcyjnych rozwiązań, a producenci mebli wychodzą naprzeciw tym oczekiwaniom i tworzą produkty wielozadaniowe.  

Typy foteli rozkładanych 

Jednym z popularniejszych mechanizmów rozkładania foteli jest sedan. Inspiracją do powstania tego typu mechanizmu były łóżka polowe. To prosty i solidny mechanizm. Materac w takich fotelach zazwyczaj jest przypięty sznurkami lub rzepkami i nie trzeba go zdejmować ani przy rozkładaniu, ani też podczas składania. Największym plusem foteli z systemem sedan jest to, że po rozłożeniu zamieniają się w jednoosobowe łóżko. 

Innym rodzajem fotela rozkładanego jest model typowo wypoczynkowy, który daje możliwość rozłożenia jedynie tej części na, której siedzimy. Dzięki temu możemy się na takim modelu zrelaksować w pozycji półsiedzącej z wyciągniętymi nogami. Ten rodzaj foteli nie sprawdzi się do spania, ponieważ opacie zostaje w niezmienionej pozycji. 

Dlaczego warto mieć fotel rozkładany?

Fotel rozkładany może być bardzo przydatnym elementem wyposażenia domu czy mieszkania. Model rozkładany typu sedan może być świetnym zamiennikiem rozkładanej sofy lub jej dopełnieniem. Mając w domu dwa rozkładane fotele możemy zapewnić nocleg gościom, którzy przyjeżdżają w odwiedziny. Co ważne po złożeniu taki mebel zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a jako łóżko będzie w pełni wystarczające dla dorosłej osoby. 

Fotel rozkładany będzie też przydatny do wieczornego relaksu po całym dniu pracy. Fotele wypoczynkowe są konstruowane tak, aby odcinek lędźwiowy kręgosłupa był podpierany, dzięki temu plecy nie tylko my odpoczywamy, ale nasze plecy również.  

Opinie o Fotel rozkładany do salonu – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

46 − 40 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com