Co wpływa na cenę mebli na wymiar?

meble na wymiar

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • meble na wymiar
  • szafa na wymiar
meble na wymiar

Cena mebli na wymiar będzie zależna od wielu czynników. Począwszy od miejsca produkcji do użytych materiałów i wykończenia. Warto wiedzieć jakie czynniki stoją za ceną mebli na wymiar, bo wówczas możemy przeliczyć, co nam się opłaca, a co niekoniecznie. 

Cena mebli na wymiar a województwa 

To, co najbardziej wpływa na cenę mebli na wymiar to cennik po województwach. Najwięcej za meble zapłacimy w województwie mazowieckim. Z kolei znacznie mniej np. w województwie świętokrzyskim. Warto wiedzieć, że co roku ten cennik jest aktualizowany i nieco się zmienia. Dlatego dobrze jest z początkiem nowego roku przejrzeć aktualny cennik, który bez problemu znajdziemy w internecie. 

Meble na wymiar – co ma wpływ na cenę?

Oprócz cennika województw bardzo ważne w kontekście ceny za meble na wymiar są użyte materiały. Wiadomo, że drewno lite będzie o wiele droższe od płyty pilśniowej czy sklejki. Wielkość mebla również ma duże znaczenie im większy mebel, tym więcej zapłacimy. W przypadku szaf, komód i regałów istotna jest ilość drzwi i szuflad. W tym przypadku zasada im więcej, tym drożej, także obowiązuje. 

Wykończenie zarówno całego mebla, jak i frontów też nie pozostaje bez znaczenia. Zazwyczaj za wysoki połysk lub matowe wykończenie płyty meblowej, drewna czy frontów należy osobno zapłacić. Bardzo istotne w przypadku szaf i komód jest to, gdzie będą stały. Szafy wnękowe czy komody stojące przy ścianie będą tańsze od wariantów narożnych. Do produkcji mebli narożnych producenci muszą użyć lepszych materiałów na fronty oraz boki, ponieważ te elementy bardziej rzucają się w oczy.

Istotną kwestią jest również montaż, który bardzo często nie jest wliczany w całość kosztów za mebel, dlatego trzeba z niego dodatkowo zapłacić. Tutaj również cena za montaż jest uzależniona od województw. Ponadto często dolicza się koszty za transport oraz wniesienie mebla. 

Jak widać meble na wymiar nie są najtańsze, jednak dla wielu osób są jedyną alternatywą, zwłaszcza w przypadku małych mieszkań w bloku. Dlatego czasem warto postawić na tańsze materiały, które wcale nie są gorsze jakościowo od drewna lub rozważyć zamówienie mebla w sąsiednim województwie, w którym ceny są nieco niższe niż tam, gdzie mieszkamy. 

Opinie o Co wpływa na cenę mebli na wymiar? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 6 = 4

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com