Jak odnowić meble ogrodowe rattanowe?

renowacja-mebli-rattanowych

0.0 Opinie (0)
  • meble ogrodowe
  • rattan
  • meble z rattanu
renowacja-mebli-rattanowych

Meble rattanowe to lekkie i gustowne meble ogrodowe, które mają wielu zwolenników. Niestety z upływem czasu często stają się matowe i wyblakłe. Jak odnowić meble rattanowe? Czego użyć, aby przywrócić je do stanu, w którym będą wyglądać jak nowe?

Odnawianie mebli rattanowych – jak zacząć? 

Przede wszystkim należy zacząć od dokładnego oczyszczenia mebli ogrodowych z kurzu i brudu. Niezależnie czy meble stały cały rok schowane w piwnicy, czy były używane, trzeba je umyć. Najlepiej sprawdzi się do tego myjka ciśnieniowa lub letnia woda i ściereczka. Jeśli przed odnowieniem nie wyczyścimy precyzyjnie mebli, dalsze kroki skończą się niepowodzeniem. Bardzo ważne jest również to, że jeżeli chcemy odnowić meble, które wcześniej były pokryte lakierem lub farbą, należy je z tych substancji całkowicie oczyścić. Do tego etapu można użyć papieru ściernego lub waty stalowej. 

Czym odnowić meble rattanowe? 

Meble ogrodowe z rattanu najlepiej odnowić za pomocą farby. Nie należy jednak zapominać o wcześniejszym gruntowaniu. Przed malowaniem meble rattanowe trzeba pokryć specjalistycznym sprayem, który sprawi, że farba będzie miała lepszą przyczepność. Ponadto gruntowanie zapewnia estetyczny efekt końcowy. Powierzchnia, na którą kładziemy farbę, powinna być idealnie gładka i to właśnie zapewnia zagruntowanie mebli. 

Jaką farbę wybrać? 

W przypadku mebli ogrodowych z rattanu najlepiej sprawdzi się farba akrylowa przeznaczona do malowania drewna. Najlepiej położyć minimum trzy warstwy takiej farby dla lepszego i trwałego efektu. Bardzo ważne jest też to, aby każda warstwa farby całkowicie wyschła przed nałożeniem kolejnej. Jeśli jednak nie chcemy pokrywać farbą mebli rattanowych, ponieważ wolimy nieco bardziej naturalny efekt, to można użyć również bejcy. 

Opinie o Jak odnowić meble ogrodowe rattanowe? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

82 − 72 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com