Blat kuchenny na wymiar – czy warto?

blat kuchenny na wymiar

4.0 Opinie (1)
  • blat kuchenny
  • kuchnia
  • meble na wymiar
blat kuchenny na wymiar

Blat kuchenny pełni ważną funkcję w każdym mieszkaniu. Od niego w głównej mierze zależy, w jakim stylu będzie urządzona kuchnia i czy będzie funkcjonalna. Meble robione na wymiar to ukłon w stronę potrzeb klienta. Indywidualne podejście i precyzja to cechy charakterystyczne dla tego rodzaju usług. Jakie są plusy i minusy blatu na wymiar? Czy jest to kosztowna inwestycja? Warto rozważyć taką opcję? 

Blat kuchenny na wymiar – plusy i minusy

Blaty robione na wymiar, jak każde meble mają swoje minusy. Przede wszystkim będzie to cena. Meble na wymiar są zazwyczaj droższe niż takie z popularnych sklepów meblarskich. Skoro są droższe, nie warto w nie inwestować w mieszkaniu lub domu, w którym zamierzamy mieszkać tylko kilka lat. Taki mebel to raczej spora inwestycja, która opłaca się na długie lata. Dodatkowo takie blaty są zazwyczaj bardzo solidne i ciężkie, więc zdemontowanie takiego blatu i przewiezienie go w trakcie przeprowadzki będzie nie lada wyzwaniem, o ile w ogólne będzie możliwe. Dlatego blaty kuchenne robione na wymiar nie są dobrym rozwiązaniem, gdy planujemy w niedalekiej przeszłości przeprowadzkę. Taki blat również lepiej wybrać w uniwersalnym stylu niż pod wpływem aktualnie panującej mody. Właśnie ze względu na to, że jest to duży wydatek. Więc jeżeli lubimy często zmieniać wystrój i meble niekoniecznie jest to dobry wybór.

Jednak poza wyższą ceną blaty kuchenne robione na wymiar będą miały również sporo zalet. Jedną z najważniejszych będzie ich funkcjonalność. To klient decyduje o wymiarach, kształcie, położeniu i wielkości. Nie trzeba dostosowywać blatu pod metraż. Można samodzielnie zaprojektować blat, który będzie w pełni praktyczny. Nawet w małej przestrzeni da się zrobić taki blat, który będzie satysfakcjonujący. Kolejną zaletą jest to, że można zadecydować o stylu i klimacie mebla, w jakim będzie wykonany. Na rynku jest ogromny wybór materiałów, od kamieni naturalnych, po drewno do różnego rodzaju syntetycznych surowców. Tutaj nic nas nie ogranicza. 

Kiedy wybrać blat kuchenny robiony na wymiar?

Warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę, gdy ma się stabilną sytuację mieszkaniową. Jest to też dobre rozwiązanie dla osób, które kochają piękne wystroje wnętrz, a meble nie pełnią jedynie funkcji użytkowych. Będzie to też wygodne i praktyczne, gdy przestrzeń kuchenna jest mała lub nietypowa. Wtedy można stworzyć taki projekt blatu, który idealnie wpasuje się w kuchnię, jednocześnie nie zabierając zbyt dużo miejsca.

Blat na wymiar rewelacyjnie sprawdzi się też nie tylko w domu czy mieszkaniu, ale również, gdy planujemy otwarcie restauracji. Często koszty kupna lokalu lub wyjmowania są ogromne, dlatego wielu początkujących przedsiębiorców wybiera mniejsze przestrzenie dla swojego biznesu. Wiadomo jednak, że zorganizowanie przestrzeni kuchennej w restauracji jest niezwykle istotne. Meble muszą być ustawione tak, żeby ułatwiały, a nie utrudniały pracę. Dlatego w tym przypadku blat robiony na wymiar może być bardzo dobrym pomysłem.

Opinie o Blat kuchenny na wymiar – czy warto? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

26 − = 24

Podobne

Źródła

zdjęcie shutterstock.com