Jaki fotel biurowy wybrać?

krzesło biurowe

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • gabinet
  • fotel skórzany
  • fotel biurowy
krzesło biurowe

Wiele osób z powodu swojej pracy przesiaduje masę godzin tygodniowo przed laptopem czy stosem papierów. To na czym siedzimy i jaką mamy postawę podczas pracy, będzie miało jakieś skutki w przyszłości. Na jakie siedzenie postawić do pracy przy biurku, aby zachować zdrowie i oszczędzić sobie bólu pleców? 

Fotel biurowy – czyli najlepsze rozwiązanie 

Jeżeli przez większość swojego czasu w ciągu tygodnia siedzimy na twardym niedopasowanym krześle lub na kanapie w pozycji pół leżącej to konsekwencje takiej postawy mogą być nieprzyjemne. Najlepszym wyborem do pracy przy biurku będzie dopasowany fotel biurowy lub gamingowy z wysokim oparciem. Dlaczego nie sprawdzą się fotele wypoczynkowe lub krzesła? 

Przede wszystkim krzesła są za twarde, aby usiedzieć w nich kilka, a czasem kilkanaście godzin bez poczucia dyskomfortu. Poza tym zarówno krzesła, jak i fotele wypoczynkowe nie mają możliwości regulacji wysokości, czyli nie będą dopasowane do wysokości biurka, a to nie sprzyja odpowiedniej postawie podczas pracy. 

Na jaki fotel biurowy postawić? 

Pierwszą bardzo ważną rzeczą jest to, czy fotel jest dla nas wygodny. Warto najpierw przetestować kilka modeli i zdecydować, co jest dla nas najlepsze i w czym najlepiej nam się siedzi. Ponadto warto zwrócić uwagę na materiał obiciowy. Nie każdy lubi skórzane obicia. Być może okaże się, że dla Ciebie lepszą opcją będą fotele obszyte tkaniną. Bardzo ważne jest, aby fotel, który wybierzesz, miał opcje regulacji wysokości. To ułatwi dopasowanie go do biurka oraz Twojego wzrostu. Ponadto dobry fotel biurowy powinien: 

  • mieć blokadę oparcia, aby można było dopasować oparcie do wygodnej pozycji,
  • regulowane podłokietniki,
  • wysokie oparcie, które utrudnia siedzenie w nieodpowiedniej pozycji.

Opinie o Jaki fotel biurowy wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com