Fotele biurowe ze skóry ekologicznej – wady i zalety

fotel z ekoskóry

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • gabinet
  • fotel skórzany
  • fotel biurowy
  • fotel z ekoskóry
fotel z ekoskóry

Materiał obiciowy to bardzo ważna kwestia przy wyborze odpowiedniego fotela biurowego. Bardzo dużą popularnością cieszą się fotele ze skóry ekologicznej z tego względu, że są tańszym zamiennikiem skóry naturalnej. Jakie są wady i zalety foteli obitych ekoskórą? 

Na co zwrócić uwagę, czyli ekoskóra ekoskórze nie równa 

Ekoskóra powszechnie jest uważana za dobry zamiennik skóry naturalnej, jednak nie zawsze tak jest. Owszem ekoskóra może być zamiennikiem naturalnego materiału, lecz pod warunkiem, że będzie ona dobrej jakość, a niestety, nie każda jest. 

Na co zwrócić uwagę wybierając fotel z ekoskóry? Przede wszystkim lepiej jest wybrać się do sklepu i zobaczyć produkt na własne oczy niż zamawiać fotel online. To czy ekoskóra jest dobrej jakości, czy nie widać gołym okiem. 

Jeżeli widzisz, że obicie skórzane jest pogniecione, to może być oznaka, że materiał jest bardzo cienki. Wówczas wystarczy spróbować złapać dwoma palcami kawałek materiału. Jeżeli się to uda, to wiadomo, że ten rodzaj ekoskóry jest cienki i po kilku tygodniach zacznie się przecierać. Bardzo ważny jest również zapach ekoskóry. Najlepszej jakości fotele z ekoskóry nie pachną wcale. Więc jeżeli będą w sklepie lub otwierając karton z zamówieniem, poczujesz chemiczny zapach, to zły znak. 

Wady i zalety foteli obitych ekoskórą

Czy w takim razie należy unikać foteli obitych ekoskórą? Zdecydowanie nie, jednak trzeba wybierać modele, które są obite grubym rodzajem tego materiału. Im grubsza ekoskóra, tym lepiej. Jeżeli już znajdziemy fotel obity wysokiej jakości skórą syntetyczną, będzie on nam służyć tyle samo, co fotel ze skóry naturalnej.  

Niestety nawet ekoskóra dobrej jakości to nie tylko same zalety. Taki rodzaj obicia nie sprawdzi się, jeśli pracujemy w pomieszczeniu bez klimatyzacji. Latem taki materiał w pomieszczeniu bez dobrej cyrkulacji powietrza może przyklejać się do skóry, a w najgorszych przypadkach powodować nawet obtarcia. 

Opinie o Fotele biurowe ze skóry ekologicznej – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 − = 37

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com