Biurko otwarte a zabudowane – różnice

biurko otwarte czy zamkniete

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • gabinet
  • biurko
biurko otwarte czy zamkniete

Wybór biurka do gabinetu nie jest wcale takim prostym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników m.in. materiał na biurko oraz typ konstrukcji mebla. Jakie są różnice pomiędzy dwoma najpopularniejszymi typami biurek do gabinetu? 

Czym charakteryzuje się biurko otwarte?

Biurko otwarte to nic innego jak biurko, które nie zawiera drzwiczek w półkach, czyli ma tzw. konstrukcję otwartą. Jest znacznie mniej masywne niż klasyczne zabudowane modele. Biurka otwarte charakteryzują się prostotą i lekkością. Bardzo często można je znaleźć w minimalistycznym skandynawskim wydaniu. 

Biurko zabudowane – czym się charakteryzuje? 

Biurka zabudowane to modele o konstrukcji zamkniętej, oznacza to, że wszystkie szuflady, półki mają drzwiczki i są zamykane. Takie biurka są cięższe i większe od tych z konstrukcją otwartą. Doskonale nadają się do gabinetów mających dobrze zaplanowany rozkład, a meble, które tam stoją, są robione na wymiar pod zabudowę. 

Jakie biurko wybrać?

To, jakie biurko wybrać do swojego gabinetu zależy od tego, jakie masz preferencje wizualne oraz przyzwyczajenia. Jeżeli wykonując swoją pracę, musisz mieć w zasięgu ręki wiele przyborów oraz teczek z dokumentami to zdecydowanie lepszym wyborem będzie klasyczne biurko o konstrukcji zamkniętej, gdyż w takim meblu z łatwością zmieścisz wszystkie niezbędne dokumenty i teczki. Z kolei biurko otwarte lepiej sprawdzi się w przypadku profesji, która opiera się głównie na korzystaniu z laptopa i to on jest głównym narzędziem wykorzystywanym w trakcie pracy.  

Opinie o Biurko otwarte a zabudowane – różnice - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com