Łóżko młodzieżowe – jak wybrać najlepsze?

łóżko dla nastolatka

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
łóżko dla nastolatka

Nastolatek już sam będzie chciał wybrać swoje łóżko, ale warto zwrócić uwagę, żeby było trwałe, wygodne oraz praktyczne. Poza funkcjonalnością łóżko młodzieżowe powinno podobać się młodemu właścicielowi i pasować do rozmiaru i stylu jego pokoju.

Łóżko nastolatka – co jest najważniejsze?

Wybierając łóżko dla dorastającego dziecka, nadal musimy stawiać przede wszystkim na wygodę. Łóżko powinno być dopasowane do jego wymiarów, niejeden nastolatek jest już rosłym chłopcem lub wysoką dziewczyną. Minimalny rozmiar łóżka młodzieżowego to 90x200 cm, optymalny wymiar 120x200 cm, a najwygodniejsze będą modele o rozmiarach 140x200 cm. Nie każdy pokój nastolatka zmieści większe łóżka, ale można pomyśleć o łóżku rozkładanym lub na antresoli. Do nastolatków często przychodzą przyjaciele i nieraz zostają na noc, więc dodatkowe miejsce do spania będzie wskazane. Świetnym wyjściem są łóżka, które w ciągu dnia pełnią funkcję kanapy.

Kolejną kwestią jest rodzaj materaca, który powinien być wygodny i zdrowy dla kręgosłupa. Nastolatek spędza sporo czasu w łóżku, nie tylko śpiąc, ale słuchając muzyki, czytając książki, czy oglądając filmy. Najlepsze są materace lateksowe, które dopasowują się do kształtu ciała, tańsze są materace w różnych opcjach z pianki lub kieszeniowe. Materace są różnej twardości i warto wspólnie z dzieckiem wybrać odpowiedni rodzaj. Szczególnie należy zwrócić uwagę na materac w łóżkach rozkładanych oraz tapczanach, jeśli nie będzie zbyt wygodny, to warto dokupić dodatkowy materac nawierzchniowy. Wygoda oraz prawidłowe ułożenie kręgosłupa powinny być najważniejsze.

Łóżka młodzieżowe – materiały

Producenci oferują bogaty wybór łóżek dla nastolatków, pod względem kolorów, wzorów, materiałów, rozmiarów oraz rodzajów. Materiały, z jakich mogą być zrobione ramy łóżek młodzieżowych to:

  • drewno
  • płyta meblarska
  • metal
  • tapicerka

Łóżko nastolatka – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Dodatkowo dobrze wybrać modele, które mają pojemnik na pościel, który jest dodatkowym miejscem do przechowywania także innych rzeczy. Świetnie się sprawdzą łóżka z wbudowanymi szufladami lub półkami. Jeśli w pokoju jest rodzeństwo idealnym rozwiązaniem będą łóżka piętrowe lub wysuwane. Te drugie są dobrym wyborem dla nastolatka, u którego często nocują koledzy lub koleżanki. Łóżko przede wszystkim powinno się podobać młodemu człowiekowi, bo to on będzie w swoim pokoju spędzał najwięcej czasu. Ale warto wybrać modele trwałe i praktyczne, które mimo zmieniającego się gustu nastolatka, łatwo będzie dopasować do nowego wystroju. Każdy nastolatek będzie zadowolony z modnego łóżka, a obecne trendy są raczej minimalistyczne, więc dobrym zakupem będzie model o prostej formie. Dla dziewczyn łóżka mogą być w jasnych kolorach: białe, szare lub w naturalnych drewnianych odcieniach. Sprawdzą się łóżka tapicerowane lub metalowe czy drewniane, które można dowolnie przemalować w razie potrzeby. W pokoju młodego mężczyzny łóżko może być szare, granatowe, a nawet czarne. Idealne będzie tapicerowane ekoskórą, welurem, czy inną trwałą tkaniną, ale również metalowe i drewniane ramy są odpowiednio męskie.

Ceny łóżek młodzieżowych

Najtańsze modele młodzieżowe kosztują ponad 200 zł, natomiast ceny najdroższych łóżek mogą wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ceny zależą od materiałów, jakości oraz rozmiaru łóżka. Można też zamówić łóżko na zamówienie albo szukać promocji, czy porównywać ceny podobnych modeli w różnych sklepach.

Opinie o Łóżko młodzieżowe – jak wybrać najlepsze? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 67 = 72

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com