Komoda z tworzywa drewnopodobnego w pokoju dziecięcym – plusy i minusy

Komoda z tworzywa drewnopodobnego

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • komoda
  • meble z płyty laminowanej
  • płyta laminowana
  • płyta wiórowa
  • drewno lite
Komoda z tworzywa drewnopodobnego

Komoda w pokoju dziecięcym to praktyczny i przydatny mebel. Wielu rodziców decyduje się na postawienie komody w pokoju swoich pociech nie tylko ze względów użytecznych, lecz także ze względu na aspekt wizualny. 

Komoda z materiałów drewnopodobnych – dlaczego warto?

Przede wszystkim komody z materiałów imitujących drewno są znacznie tańsze od mebli drewnianych. Ponadto często są równie trwałe co komody wykonane z surowców naturalnych. Dzięki temu, że przy ich produkcji używa się klejów syntetycznych lub w niektórych przypadkach żywicy to są one twarde i odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Komody z tworzyw drewnopodobnych również świetnie się prezentują. Takie meble rewelacyjnie wyglądają zarówno w swoim pierwotnym kolorze, który często do złudzenia przypomina drewno lite, jak i pomalowane farbą. Najczęściej wybierane komody do pokoju dziecięcego to te w kolorze białym. Pasują do pokoju dziewczynki, lecz także bardzo dobrze prezentują się w pokoju chłopięcym. Ten rodzaj komody bardzo łatwo wpasować w każdą przestrzeń i nie ma znaczenia czy jest to pokój niemowlęcy, czy pokój dziecka kilkuletniego. Taki mebel pasuje do każdego rodzaju wnętrza i nigdy nie wychodzi z mody. 

Komoda z materiału drewnopodobnego – minusy

Komody z tworzyw imitujących drewno naturalne nigdy go w 100 proc. nie zastąpią. Meble z drewna litego są niepowtarzalne, wyjątkowe i nie są produkowane masowo, tak jak to zazwyczaj jest w przypadku mebli z materiałów drewnopodobnych. I choć w wielu przypadkach meble z płyt wiórowych czy MDF nie odbiegają jakością od tych wykonanych z drewna naturalnego, to nie można odmówić naturalnym surowcom ich wyjątkowości i unikalności. Dlatego wciąż tak wiele osób decyduje się na meble z drewna naturalnego. 

Opinie o Komoda z tworzywa drewnopodobnego w pokoju dziecięcym – plusy i minusy - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 19 = 23

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com