Ława drewniana – czy warto kupić?

drewniana ława do salonu

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • ława do salonu
drewniana ława do salonu

Drewniana ława to klasyczny i przydatny mebel do salonu. Może pełnić funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Czy warto kupić ławę z prawdziwego drewna? Jakie są wady i zalety takiego mebla? 

Ława drewniana a z tworzyw drewnopodobnych 

Warto zaznaczyć, że często pod pojęciem ława drewniana kryją się meble, które są wykonane z materiałów drewnopodobnych lub też nazywanych inaczej płytami meblowymi. Więc jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy mebel w 100 proc. z drewna naturalnego, to należy go szukać pod nazwą „drewno lite”. 

Ława z drewna – zalety 

Ogromną zaletą ław produkowanych z drewna litego jest ich trwałość i wytrzymałość. Ponadto takie meble dodają wyjątkowego charakteru pomieszczeniu, w którym się znajdują. Drewno to szczególny materiał, który  zawsze będzie się dobrze prezentował. 

Ława z drewna – wady 

Główną wadą drewna jest to, że jest bardzo drogie, o wiele droższe niż jego zamienniki. Meble wykonane z płyt meblowych potrafią być nawet kilka razy tańsze, a wyglądem różnią się niewiele. Dodatkowo należy pamiętać o odpowiednim konserwowaniu drewna naturalnego. Raz na kilka lat trzeba meble drewniane odpowiednio zabezpieczyć specjalnym olejem lub innymi środkami do tego przeznaczonymi. 

Kiedy warto kupić drewnianą ławę? 

Drewniana ława będzie dobrym pomysłem, jeżeli lubimy piękne i ponadczasowe meble, a dodatkowo możemy przeznaczyć na taki zakup większą sumę pieniędzy. Taka ława powinna być inwestycją na lata, dlatego, jeśli lubimy często zmieniać meble i ogólny wystrój naszego domu, to drewno naturalne nie jest najlepszym pomysłem. Wówczas lepiej kupić tańszą ławę z płyty meblowej, którą nie żal nam będzie wymienić na inny model. 

Opinie o Ława drewniana – czy warto kupić? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

13 − = 4

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com