Fotel materiałowy – wady i zalety

fotel materiałowy

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel materiałowy

Najpopularniejszym materiałem obiciowym foteli do salonu jest tkanina membranowa. Jakie właściwości ma tkanina membranowa? Czy warto kupić fotel materiałowy? Jakie są wady i zalety foteli tapicerowanych materiałem? 

Właściwości tkaniny membranowej 

Tkanina membranowa to obok skóry i pluszu najczęściej wybierany materiał tapicerski. Charakteryzuje się wytrzymałością, przepuszczalnością powietrza, a do tego jest bardzo miękka w dotyku. Dodatkowo ten rodzaj tkaniny występuje we wszystkich kolorach i odcieniach. Dlatego bez problemu znajdziemy fotele pasujące do każdego koloru ścian. 

Jakie są wady foteli materiałowych? 

Największą wadą obić materiałowych jest to, że łatwo się brudzą. Tkaniny są znacznie bardziej nasiąkliwe niż skóra naturalna czy syntetyczna, przez co zabrudzenia wpijają się w strukturę materiału. Taką tapicerkę należy czyścić bardzo delikatnie i uważać, aby nie odbarwić materiału, dlatego nie zaleca się używania silnych detergentów i lepiej jest zaopatrzyć się w specjalne środki do czyszczenia tkanin. 

Jakie są zalety foteli materiałowych? 

Jedną z właściwości tkaniny membranowej jest wysoka odporność na otarcia, dzięki czemu tapicerka będzie się prezentowała nienagannie przez wiele lat. Oprócz tego fotele materiałowe mogą stać w domu, w którym są koty. Tkaniny są bardziej odporne na drapanie niż skóra naturalna i ekologiczna. Nawet jeżeli kotu zdarzy się ostrzyć pazury na takim materiale, nie będzie to widoczne. 

Opinie o Fotel materiałowy – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

44 − 41 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com