Fotele biurowe z materiału – wady i zalety


Wygodny fotel biurowy to najważniejszy element wyposażenia każdego gabinetu czy biura. W tej kwestii istotne jest, z jakiego materiału jest wykonane siedzenie oraz oparcie fotela. Jaki materiał jest najczęściej wykorzystywany do produkcji foteli biurowych? Jakie są wady i zalety materiałowych obić fotelowych?
Siatka mesh – materiał na obicia foteli biurowych
Najczęściej stosowanym materiałem obiciowym na fotele jest siatka mesh. Jak sama nazwa wskazuje, materiał ten jest siatką i zazwyczaj występuje w czarnym kolorze. Oczka tego materiału są bardzo drobne, co gwarantuje większą wytrzymałość. Taki rodzaj tworzywa stosuje się na oparcie i zagłówek, natomiast siedzenie zazwyczaj jest wykonane z jednolitego materiału tekstylnego.
Wady i zalety siatki mesh
Do zalet tego rodzaju materiału zdecydowanie należy zaliczyć jej przewiewność. Cecha ta jest szczególnie przydatna, gdy w biurze czy gabinecie nie mamy klimatyzacji. Klasyczne skórzane fotele w okresie letnim w pomieszczeniu ze źle działającą klimatyzacją lub całkowitym jej brakiem to udręka wielu osób. Dlatego do pomieszczeń bez klimatyzacji znacznie lepiej sprawdzi się siatka mesh. Warto też zaznaczyć, że taki materiał wbrew pozorom jest niezwykle wytrzymały i nie ugina się pod wpływem ciężaru ciała.
Jeżeli chodzi o wady materiałowych foteli, to należy wspomnieć o tym, że takie fotele są trudniejsze w utrzymaniu w czystości. Z tego względu bardziej nadają się do domowych gabinetów niż takich, w których z jednego fotelu korzysta kilka osób. Fotele z siatki mesh są również twardsze i jest to zarazem ich wada i zaleta. Wada z tego względu, że wiele osób nie lubi twardych siedzeń, gdyż nie jest to dla nich wygodne, jednak trzeba zaznaczyć, że zarówno twarde siedzenie, jak i oparcie są zdrowsze dla naszych pleców.
Opinie o Fotele biurowe z materiału – wady i zalety - dodaj:
Twoja ocena:Podobne
Źródła
Zdjęcie - shutterstock.com