Fotel obrotowy – kiedy się sprawdzi?

fotel obrotowy

4.0 Opinie (1)
  • fotel skórzany
  • fotel biurowy
  • fotel z ekoskóry
  • fotel obrotowy
fotel obrotowy

Fotele obrotowe od wielu lat cieszą się bardzo dużą popularnością. Często są wybierane zarówno do biur w przestrzeniach publicznych, jak i domowych gabinetów. Komu się sprawdzą? Kiedy wybrać taki rodzaj fotela biurowego? 

Nowoczesne fotele obrotowe 

Warto na samym początku zaznaczyć, że fotele obrotowe przez ostatnie lata przeszły sporą transformację. Rzadko kiedy można już spotkać fotele obrotowe w takiej formie, w jakiej były produkowane, chociażby te dziesięć czy piętnaście lat temu. I bardzo dobrze. Wtedy fotele obrotowe nie dość, że były nieprzystosowane do długotrwałego siedzenia, to na dodatek produkowano je ze słabej jakości plastiku i nieprzyjemnego w dotyku materiału. 

Nowoczesne fotele obrotowe do biura czy gabinetu nie mają nic wspólnego z tamtymi modelami. Przede wszystkim fotele obrotowe, które dzisiaj można znaleźć w sklepach, są lepiej wyprofilowane i dostosowane do tego, aby można było w nich siedzieć wiele godzin. Regulowana wysokość, wygodne podłokietniki, wysokie oparcia i dobrej jakości materiały to jest to, co charakteryzuje większość nowoczesnych foteli obrotowych.

Jaki fotel obrotowy wybrać? Komu się sprawdzi? 

Oczywiście nie wszystkie dostępne modele są dostosowane do użytkowników i sprzyjają odpowiedniej postawie podczas siedzenia. Warto szczególnie uważać na bardzo modne w ostatnim czasie welurowe pikowane fotele obrotowe. Te modele przyciągają uwagę swoim wyglądem, ponieważ są bardzo eleganckie i urocze. Niestety nie nadają się do wielogodzinnego siedzenia przed ekranem laptopa czy przy stercie papierów. Jednak to nie znaczy, że takie fotele są całkowicie beznadziejne i nie wolno ich kupować. 

Wszystko tutaj zależy od tego, do czego będzie nam służył taki fotel i ile czasu będziemy na nim spędzać. Jeżeli szukamy fotela obrotowego do domu, który będzie nam służył głównie jako dekoracja i wieczorem po pracy obejrzymy na nim odcinek serialu to nic złego się nie stanie. Wówczas możemy sobie na taki zakup pozwolić i nie będzie to nic niewskazanego. Jeśli jednak szukamy siedzenia do pracy, na którym będziemy spędzać dziennie osiem czy dziesięć godzin to zdecydowanie lepiej wybrać fotel materiałowy lub skórzany z wysokim oparciem i regulowanymi podłokietnikami. 

Opinie o Fotel obrotowy – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com