Biblioteczka gabinetowa – rodzaje

biblioteczka do gabinetu

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • biblioteczka
biblioteczka do gabinetu

Miejsce do przechowywania książek przyda się w gabinecie architekta, projektanta, czy prawnika. W zależności od wykonywanego zawodu oraz stylu, w jakim urządzone jest biuro warto dopasować biblioteczkę.

Do wyboru mamy wiele różnych ofert na rynku. Od mebli z litego drewna, z płyty meblarskiej, po antyki. Można kupić gotowe biblioteczki lub zamówić na wymiar. Dużo zależy od wielkości gabinetu oraz liczby książek, które będą w nim przechowywane. Biblioteczka powinna być dopasowana do pozostałych mebli w gabinecie, żeby wystrój był spójny. Ze względu na styl możemy wyróżnić kilka grup.

Rodzaje biblioteczek do gabinetu

Drewniane – tu możemy wyróżnić kilka stylów. Biblioteczki mogą być: klasyczne, skandynawskie, kolonialne, vintage, indyjskie, czy prowansalskie. Przeważnie są w ciemnych kolorach, ale mogą być też bielone lub pomalowane na jasne kolory. Warto wybrać biblioteczki ze szklanymi drzwiczkami oraz szafkami i szufladami w dolnej części mebla. Książki nie będą się tak kurzyły, a mamy dodatkowo miejsce do przechowywania ważnych dokumentów pod kluczem. Są to meble ciężkie i masywne, pasują bardziej do większych gabinetów. Pośród drewnianych biblioteczek są również meble ekskluzywne. Są to najdroższe meble drewniane z dodatkami skórzanymi lub kryształem zamiast szkła, można je kupić na zamówienie.

Antyki – najdroższe biblioteczki do gabinetów znajdziemy pośród antyków. Świetnie pasują w kancelariach oraz biurach dyrektorów. Jeśli dysponujemy dużym budżetem i chcemy mieć wyjątkowy gabinet, to właśnie takie meble będą odpowiednie. Oprócz reprezentacyjnego wyglądu, antyki są dobrą inwestycją. Ale należy dobrze je dobrać do pozostałych mebli w gabinecie, żeby pasowały do całości aranżacji.

Nowoczesne – meble mogą być wykonane z drewna, płyty lub metalu. Biblioteczki nowoczesne charakteryzują się prostą formą i mamy dużą gamę kolorów. Idealnie pasują do gabinetów rustykalnych, nowoczesnych, czy urządzonych w starych fabrykach. Mogą być lekkie i ażurowe, ale również masywne i solidne. Do wyboru są gotowe biblioteczki lub meble na wymiar. Ciekawym rozwiązaniem są meble designerskie, które dodatkowo będą atrakcyjną ozdobą biura. Najlepiej wybrać biblioteczki z tej samej serii, z której mamy pozostałe meble do gabinetu, wtedy na pewno będą do siebie pasowały.

Oprócz typowych biblioteczek, możemy użyć innych mebli do przechowywania książek. Mogą to być: witryny, gabloty lub regały. Interesującym rozwiązaniem jest użycie różnych mebli do zaaranżowania biurowej biblioteki. Takie wnętrze będzie bardziej wyjątkowe i oryginalne.

Ceny biblioteczek gabinetowych

Najtańsze modele biblioteczek kupimy już za około 300 zł. Najdroższe są antyki, tu ceny mogą osiągnąć zawrotny koszt nawet 95 tysięcy. Rozpiętość jest bardzo duża, wpływ na cenę ma rodzaj materiału wykorzystanego do produkcji, jakość mebla oraz wykończenie. Droższe są biblioteczki na wymiar, ale takie meble pozwalają wykorzystać dokładniej dostępną przestrzeń i dopasować biblioteczkę do indywidualnych potrzeb.

Opinie o Biblioteczka gabinetowa – rodzaje - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 36 = 46

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com