Łóżko dla chłopca – jakie wybrać?

łóżko do pokoju chłopca

4.0 Opinie (1)
 • pokój dziecięcy
 • meble do pokoju dziecięcego
łóżko do pokoju chłopca

Kupując łóżko dla chłopca, możemy wybrać model dla rajdowca, kosmonauty, rycerza czy pirata. Producenci oferują bardzo różnorodne łóżka, mogą to być proste i uniwersalne konstrukcje lub wielofunkcyjne i bardzo zdobione, więc bez problemu znajdziemy odpowiednie łóżko dla każdego chłopca.

Łóżko dla chłopca – na co zwrócić uwagę?

Na początku warto sprawdzić, czy łóżko jest bezpieczne dla dziecka. Ważne jest, z jakich materiałów zostało zrobione i czy posiada odpowiednie atesty. Łóżka dla chłopców powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia, lepiej zapłacić więcej i kupić model z dobrej jakości materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że mebel wytrzyma kilka lat, a chłopcy lubią szaleć, skakać i bawić się nawet na łóżku. Dla najmłodszych lepiej wybrać modele z zaokrąglonymi krawędziami oraz z barierkami, które zabezpieczą przed upadkiem lub urazem. Następnie należy wybrać odpowiedni materac, który będzie wygodny i właściwy dla kręgosłupa dziecka. W zależności od rozmiaru pokoju chłopca, można wybrać duże łózko albo wielofunkcyjne, w małych wnętrzach dobrym rozwiązaniem są łóżka piętrowe, na antresoli oraz podwyższone z miejscem na schowki. Poza dodatkowym miejscem do przechowywania, każdy chłopczyk chętnie się wspina i będzie zadowolony z łóżka z drabinką lub schodami. Dla rodzeństwa świetnym wyborem są łóżka piętrowe lub z wysuwanym drugim materacem, nie zajmują zbyt dużo miejsca i nie będą przeszkadzały w zabawie.

Łóżka dla chłopców – rodzaje i materiały

W sklepach mamy do wyboru szeroką gamę łóżek dla chłopców, jak na przykład:

 • łóżko samochód
 • łóżko namiot
 • łóżko domek
 • łóżko statek
 • łóżko traktor
 • łóżko pociąg
 • łóżko samolot
 • łóżko rakieta lub prom kosmiczny
 • łóżko z motywem z bajki
 • łóżko dekorem zwierzęcym lub roślinnym

Łóżka mogą być w różnych wariantach, model w kształcie samochodu może być: sportowy, ciężarowy, wyścigowy, terenowy lub z bajki o autach. Dodatkowo mamy szeroki wybór kolorów, wzorów i materiałów. Meble dla chłopców są w kolorach intensywnych oraz ciemnych, łóżka mogą być: granatowe, niebieskie, zielone, czarne, szare, czy czerwone. Natomiast rama łóżka może być zrobiona z drewna, płyty meblarskiej lub metalu, a niektóre modele są tapicerowane.

Łóżko dla chłopca – jakie wybrać?

Każdy chłopczyk będzie zachwycony łóżkiem samochodem, samolotem lub statkiem pirackim. Od najmłodszych lat widać, co najbardziej interesuje nasze dziecko, dlatego warto odpowiednio urządzić pokój chłopca. Jeśli uwielbia pociągi i właśnie takie łóżko będzie miał, to nie powinno być problemu z pójściem spać. Takie kolorowe i wyszukane meble dodatkowo rozwijają wyobraźnię dziecka. Świetnym rozwiązaniem są też łóżka domki, namioty lub piętrowe i na antresoli, takie modele to idealne kryjówki i bazy dla chłopców. Bardziej fantazyjne modele są wyposażone w światła, klaksony lub ruchome elementy, które jeszcze dodają atrakcyjności. Minusem takich łóżek jest to, że chłopcy mogą szybko wyrosnąć i nie chcieć już takiego infantylnego łóżka. Można kupić łóżko bardziej stonowane i o prostej formie lub model rozsuwany, który będzie rósł razem z chłopcem. W takim przypadku wystarczy łóżko odpowiednio udekorować, żeby było ciekawe, można nakleić specjalne naklejki, pomalować ramę lub dobrać pościel i dodatki w motyw z ulubionej bajki dziecka. A jeśli się znudzą lub pojawią nowe zainteresowania, to łatwo odmienimy wygląd takiego łóżka.

Ceny łóżek dla chłopców

Najtańsze łóżko dla chłopca kupimy już za około 200 zł, najdroższe są ekskluzywne modele, a ich ceny mogą wynosić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rozpiętość cen jest bardzo duża, dlatego warto porównywać podobne modele w różnych cenach, można trafić na promocyjne ceny lub wyprzedaże i kupić wymarzone łóżko w rozsądnej kwocie.

Opinie o Łóżko dla chłopca – jakie wybrać? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 2

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com