Komoda loftowa dla dzieci – dobre czy złe rozwiązanie?

Komoda loftowa dla dzieci – dobre czy złe rozwiązanie?

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • komoda
Komoda loftowa dla dzieci – dobre czy złe rozwiązanie?

Komoda w stylu loftowym kojarzy się zimnym i miejskim wystrojem wnętrz. Niewielu rodziców zdecydowałoby się na taki mebel w pokoju swojej pociechy. Tymczasem komoda loftowa może stanowić rewelacyjny dodatek w pokoju dziecka. Czy warto wybrać komodę w stylu loftowym do pokoju dziecięcego? 

Czy każda komoda loftowa nadaje się do pokoju dziecięcego? 

Najważniejszym kryterium tego czy komoda loftowa nadaje się do pokoju dziecięcego jest to, czy nie ma żadnych zagrażających bezpieczeństwu dziecka elementów. Niektóre komody loftowe mają ozdobne metalowe nogi, które wypełnione są w środku dodatkowymi prętami tworzącymi „ścianę wzorów geometrycznych”. Taki model komody nie nadaje się do pokoju najmłodszych, dziecko może włożyć tam główkę lub upaść twarzą na metalowe zdobienia i zrobić sobie krzywdę. 

Najlepszym wyborem będą komody bez nóg lub z krótkimi metalowymi nóżkami. Dodatkowo najbezpieczniejsze będą komody gładkie i z jednolitych materiałów, bez zdobień w postaci wyciętych elementów na froncie czy innych zdobień. Do pokoju dziecka doskonale sprawdzą się komody loftowe bez uchwytu, dzięki temu maluch nie będzie miał tak łatwego dostępu do zawartości komody. 

Jaką komodę loftową do pokoju dziecięcego wybrać? 

Do pokoju dziecięcego doskonale sprawdza się komody w stylu loftowym z czarnymi lub grafitowymi frontami. Takie modele są nieco bardziej nowatorskie, lecz dzięki temu będą dobrze wyglądały w pokoju dziecięcym. Dodatkowo warto wspomnieć, że producenci mebli oferują również komody loftowe wykonane z jasnego drewna. Jasnobeżowa komoda loftowa będzie pasować zarówno do pokoju dziewczynki, jak i chłopca. 

Najlepiej jednak w pokoju dziecięcym będą wyglądać nowoczesne komody loftowe. Producenci takich mebli malują całe komody na różne ciekawe kolory takie jak granat czy intensywny bordowy. Dzięki temu takie komody pasują niemalże do każdego pokoju i charakteryzują się ciekawym oraz niebanalnym wyglądem. Takie rozwiązanie z pewnością spodoba się rodzicom, którzy chcą, aby pokój ich pociechy był wyjątkowy i wyróżniał się na tle popularnych pokoi dziecięcych urządzonych w bezpiecznych pastelowych kolorach.  

Opinie o Komoda loftowa dla dzieci – dobre czy złe rozwiązanie? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 19 = 23

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com