Płyta laminowana – zastosowanie w salonie

plyta-laminowana-w-salonie

0.0 Opinie (0)
  • meble do salonu
  • salon
  • meblościanka
  • płyta laminowana
plyta-laminowana-w-salonie

Płyta laminowana to często wykorzystywany materiał do produkcji mebli salonowych. Jest trwała i znacznie tańsza od drewna naturalnego, dlatego ma wielu zwolenników. Jakie jeszcze zalety ma płyta laminowana? Jakie meble z płyty laminowanej warto kupić?

Meble do salonu – płyta laminowana MDF 

Najczęściej do produkcji mebli w salonie wykorzystuje się płyty MDF. Charakteryzują się trwałością i odpornością na zarysowania. Ponadto laminowane płyty MDF występują wielu kolorach. Taki rodzaj tworzywa może również imitować wygląd drewna naturalnego. Doskonałym wyborem mebli do salonu z płyty laminowanej będą stoliki i ławy kawowe, regały, półki, a także szafki rtv. 

Płyta laminowana na ścianie 

Bardzo popularne i modne jest użycie płyty laminowanej jako elementu ozdobnego na ścianę w salonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy ukryć mankamenty ściany. Ponadto na takiej płycie możemy zawiesić telewizor, dzięki czemu nie trzeba będzie chować kabli w ścianie, bo płyta je bardzo ładnie zakryje. 

Zawieszenie płyty laminowanej na ścianie w salonie jest też dobrym i szybkim sposobem na odświeżenie wystroju pomieszczenia. Wybierając płytę w kolorze ciemnego drewna, możemy ocieplić wystrój wnętrza. Z kolei biała płyta z połyskiem sprawdzi się, gdy będziemy chcieli rozjaśnić i optycznie powiększyć pomieszczenie. Ponadto na takiej płycie można zamontować półki, a nawet podświetlić płytę światłem LED.

Jak widać płyta laminowana w salonie może być wykorzystana na różne sposoby, nie tylko do produkcji mebli. To szybki i efektowny sposób na oryginalny wystrój wnętrza. W zależności od preferencji i potrzeb możemy wykorzystać płytę laminowaną do uzyskania pożądanego efektu.  

Opinie o Płyta laminowana – zastosowanie w salonie - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 62 = 70

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com