Fotel uszak – czym się charakteryzuje i dlaczego warto go mieć

fotel uszak

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel uszak

Fotel uszak to jeden z najpopularniejszych modeli siedzeń od salonu. Dlaczego jest tak często wybierany? Czym się charakteryzuje? Jakie są zalety posiadania takiego fotela? 

Fotel uszak – czym się charakteryzuje?

Fotel uszak jak sama nazwa wskazuje, jest wyposażony w uszy, czyli podparcie na ręce. Dodatkowo ten typ fotela ma wysokie lekko odchylone oparcie, dzięki czemu jest niezwykle wygodny. Fotele uszakowe są inspirowane francuskim stylem arystokratycznym z czasów panowania Ludwika XIV. 

Czy warto kupić uszaka? 

Oprócz tego, że uszak to bardzo wygodny model fotela to na dodatek sprzyja odpowiedniej postawie w trakcie siedzenia. Wysokie oparcie zmusza do siedzenia prosto, a delikatne odchylenie sprawia, że nie jest to niekomfortowe. Niektóre modele w zestawie posiadają specjalny podnóżek dla jeszcze większego komfortu. Uszak oprócz tego, że jest niezwykle komfortowy w użytkowaniu, to jeszcze świetnie się prezentuje. Wygląda fantastycznie zarówno w zestawieniu z kanapą, jak i solo. 

Fotel uszak a wystrój wnętrza 

Uszaki występują w wielu wersjach kolorystycznych od stonowanych barw takich jak biel, czerń i beż do mocnych i intensywnych czerwieni, zieleni, żółci, niebieskości czy odcieni różowego. Ponadto wśród uszaków można znaleźć modele z pikowanym oparciem. Dzięki tak szerokiej ofercie tych mebli bez problemu znajdziemy odpowiedni dla nas model, który będzie piękną ozdobą salonu i jednocześnie fantastycznym miejscem na relaks.  

Opinie o Fotel uszak – czym się charakteryzuje i dlaczego warto go mieć - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

9 + 1 =

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com