Fotel pikowany do salonu – wady i zalety

fotel pikowany

4.0 Opinie (1)
  • meble do salonu
  • salon
  • fotele wypoczynkowe
fotel pikowany

Wygodne meble to priorytet w kwestii wyboru wyposażenia salonu. Decydując się na konkretny model fotela, powinniśmy być pewni, że oprócz walorów estetycznych będzie komfortowy w użytkowaniu. Czy fotel z pikowanym obiciem to dobry pomysł? Czy taki model będzie wygodny? Warto kupić pikowany fotel? 

Jakie są rodzaje foteli pikowanych?

Nie każdy fotel pikowany wygląda tak samo i ma taką samą konstrukcję. Fotele pikowane występują w różnych odsłonach. Dwoma najpopularniejszymi typami foteli pikowanych są fotele uszaki oraz fotele modernistyczne. Te pierwsze charakteryzują się wysokim oparciem oraz tzn. uszami na bokach. Z kolei wariant modernistyczny ma niskie charakterystyczne oparcie. 

Fotel pikowany uszak – wady i zalety

Uszaki to fotele masywne i też bardzo stabilne, przez co potrzebują odpowiednio dużej przestrzeni, aby nie przytłoczyły pokoju swoim wyglądem. Oparcie w tego rodzaju fotelach jest delikatnie odchylone, żeby siedzenie na nich było komfortowe. Fotele z wysokim oparciem są wygodne i mniej narażają na nieodpowiednią postawę w trakcie siedzenia. Uszaki podpierają odcinek lędźwiowy kręgosłupa oraz mają oparcie na łokcie, a dodatkowo umożliwiają oparcie stóp płasko na podłodze. Dzięki  temu możemy mieć pewność, że taki fotel nie zaszkodzi naszemu kręgosłupowi. 

Fotel pikowany modernistyczny – wady i zalety

Fotel pikowany w stylu modernistycznym charakteryzuje się niskim oparciem, ale też krótkimi nogami, przez co nie ułatwia siedzenia w odpowiedniej pozycji. Nie jest to nie możliwe, jednak przez niskie oparcie trzeba pamiętać, aby ściągać łopatki i się nie garbić. Fotel pikowany modernistyczny nie jest aż tak masywny, dzięki czemu nadaje się do mniejszych pokoi, ponieważ nie przytłacza swoim wyglądem. 

Co lepsze – fotel pikowany modernistyczny czy uszak? 

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od fotela. Jeżeli szukamy czegoś nowoczesnego, co odświeży wystrój salonu, warto postawić na wariant modernistyczny. Z kolei, jeśli szukamy wygodnego fotela, w którym w jesienne ponure dni będziemy mogli poczytać książkę, to uszak będzie rewelacyjnym wyborem. 

Opinie o Fotel pikowany do salonu – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 51 = 52

Podobne

Źródła

Zdjęcie - shutterstock.com