Komoda z płyty meblowej w pokoju dziecięcym – wady i zalety

komoda w pokoju dzieciecym

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
  • komoda
  • płyta laminowana
  • płyta wiórowa
komoda w pokoju dzieciecym

Komoda to bardzo przydatny i praktyczny mebel zwłaszcza w pokoju dziecięcym. Ciuchy czy kilkulatka są mniejsze niż ubrania dorosłych i z tego względu łatwo się gubią w dużych szafach. Dzięki komodzie łatwiej utrzymać porządek w ubrankach najmłodszych. Z jakiego materiału komodę wybrać, aby była służyła nam wiele lat? Czy komoda z płyty meblowej się sprawdzi? 

Płyta meblowa w pokoju dziecięcym – czy się sprawdzi? 

Pod pojęciem płyty meblowej może kryć się wiele rodzajów płyt takich jak np. płyta wiórowa, pilśniowa, sklejka czy płyta paździerzowa. Do produkcji komód częściej wykorzystywane są płyty paździerzowe, pilśniowe (HDF, MDF) oraz płyty wiórowe. Sklejka częściej jest wykorzystywana do wyprodukowania tylnych części komód niż jako materiał na fronty. 

Płyty meblowe w pokoju dziecięcym mogą być naprawdę dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim, dlatego że są dobrym zamiennikiem drewna naturalnego. Zarówno płyty wiórowe, pilśniowe, jak i paździerzowe mogą przypominać drewno lite, lecz nie są tak drogie tak ten naturalny surowiec. 

Do pokoju kilkulatka nie warto wstawiać drogich i ekskluzywnych mebli, ponieważ dzieci często malują pisakami po meblach, bawią się drzwiczkami, a nawet gryzą meble. Zdecydowanie bardziej w takich warunkach sprawdzi się płyta MDF czy HDF niż drewno naturalne. Warto jednak wybrać komodę z płyty zabezpieczonej farbami i środkami konserwującymi, które są bezpieczne dla zdrowia i nie spowodują reakcji niepożądanych w razie przedostania się kawałka farby do przewodu pokarmowego dziecka. 

Plusy i minusy komody z płyty meblowej

Meble z płyt imitujących drewno są przede wszystkim atrakcyjne cenowo. Ponadto komody z płyty pilśniowej typu HDF, czyli jednego z najtwardszych materiałów drewnopodobnych są równie wytrzymałe co drewno naturalne. Większość płyt meblowych jest łatwa w obróbce i elastyczna, co sprawia, że produkcja mebli z takich materiałów jest prostsza i tańsza. 

Jednak płyty meblowe to nie są same zalety i jak każdy materiał mają swoje minusy. Płyty typu MDF mają tendencję do odkształcania się. Ponadto złej jakości płyta MDF będzie się łamać i pękać. Z kolei płyty paździerzowe nie lubią wilgoci i kontakt z wodą im nie służy, dlatego meble z nich wykonane najlepiej sprawują się w pomieszczeniach z dobrą cyrkulacją powietrza. 

Opinie o Komoda z płyty meblowej w pokoju dziecięcym – wady i zalety - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

73 + = 76

Podobne