Biurko – jaki kształt najlepszy?

biurko jaki kształt

4.0 Opinie (1)
  • meble do gabinetu
  • gabinet
  • biurko
  • biurko składane
  • biurko regulowane
  • biurko komputerowe
biurko jaki kształt

Poszukując idealnego biurka do swojego gabinetu, musisz zwrócić uwagę nie tylko na wygląd mebla, lecz także na jego rozmiar, materiał, z którego został wykonany blat oraz kształt. Szczególnie ważne są rozmiar oraz kształt, gdyż należy dobrać je pod metraż gabinetu. Jak wybrać najlepszy kształt biurka?

Rodzaje blatów w biurkach – jakie są?

Do najpopularniejszych kształtów blatów w biurkach należą blaty prostokątne oraz narożne. Inne trochę mniej popularne to blat kwadratowy lub w kształcie litery U. Nie można również zapomnieć o blatach owalnych, lub o takich, które są w kształcie litery L, lecz również mają zaokrąglone brzegi. 

Jaki rodzaj blatu wybrać do swojego gabinetu? 

Wybierając biurko do gabinetu czy to w biurze, czy w domu należy przede wszystkim wziąć pod uwagę metraż pokoju oraz ilość i położenie okien. Nie od dziś wiadomo, że praca przy naturalnym świetle mniej męczy oczy. Dlatego biurko najlepiej postawić naprzeciwko okna lub pod samym oknem. Bardzo często okno znajduje się w takim miejscu, że najbardziej pasuje blat narożny w kształcie litery L. 

Jeśli w gabinecie nie mamy zbyt wiele miejsca, warto postawić na biurko składane, które na co dzień będzie miało skromny kwadratowy blat, jednak w razie potrzeby można je rozłożyć do rozmiarów standardowego biurka prostokątnego. Biurka z blatem owalnym są bardzo nowoczesnym i eleganckim rozwiązaniem, jednak zazwyczaj pasują do pomieszczeń, gdzie jest dużo wolnej przestrzeni. 

Jeżeli w gabinecie jest naprawdę mało miejsca i każdy centymetr przestrzeni jest cenny, rozważ zamówienie biurka robionego na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić zarówno sporo miejsca, jak i nerwów. 

Opinie o Biurko – jaki kształt najlepszy? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

24 + = 25

Podobne

Źródła

Zdjęcie - https://unsplash.com/