Łóżko dwupiętrowe dla dzieci – kiedy się sprawdzi?

łóżko piętrowe

4.0 Opinie (1)
  • pokój dziecięcy
  • meble do pokoju dziecięcego
łóżko piętrowe

Dwupiętrowe łóżka sprawdzą się przy dwójce, czy nawet trójce, dzieci w jednym pokoju. Są dobrym rozwiązaniem nie tylko w małych wnętrzach - łóżka piętrowe nie zabierają cennej przestrzeni w pokojach dziecięcych. Poza tym są świetnym meblem do zabawy.

Łóżko dwupiętrowe dla dzieci – dlaczego warto?

Łóżka dwupiętrowe są świetnym rozwiązaniem dla rodzeństwa, ponieważ nie zajmują dużo przestrzeni, a mogą oferować sporo miejsca do przechowywania. Idealnie sprawdzą się w małych pokojach lub jeśli chcemy zostawić więcej przestrzeni na zabawę. Łóżka dwupiętrowe sprawdzą się również w pokojach jedynaków, jeśli często nocują u nich przyjaciele lub kuzynostwo. Poza tym prawie każde dziecko uwielbia się wspinać, więc pociechy będą walczyły o miejsce do spania na górnym materacu. W różnych modelach możemy mieć drabinki lub schody oraz dodatkowy trzeci materac w szufladzie na dole lub miejsce na pościel.

Przy wyborze łóżka należy zwrócić uwagę, czy mebel jest bezpieczny dla dzieci oraz czy posiada odpowiednie atesty. Dwupiętrowe modele posiadają dodatkowe zabezpieczenia w postaci barierek, a schody lub drabinki mogą być montowane w różnych miejscach. Warto wybrać też odpowiednie materace, które będą nie tylko wygodne, ale także zdrowe dla kręgosłupa. Poza praktycznymi kwestiami producenci oferują wiele modeli dwupiętrowych łóżek w różnych wariantach.

Łóżka dwupiętrowe dla dzieci – rodzaje i materiały

Do wyboru są łóżka dwupiętrowe stonowane i uniwersalne, które nadają się dla mniejszych oraz starszych dzieci, ale na rynku dostępne są także modele ozdobne i fantazyjne, jak na przykład:

  • łóżko autobus piętrowy
  • łóżko wóz strażacki
  • łóżko ciężarówka
  • łóżko domek
  • łóżko zamek

W ofercie są również modele łóżek:

  • dwuosobowe
  • trzyosobowe

Łóżka dwupiętrowe są produkowane z drewna, metalu lub płyty meblarskiej i mogą być w odcieniach drewna albo kolorowe. Niektóre modele mogą mieć elementy dekoracyjne, jak na przykład: dach, tablica do rysowania, wycięte, naklejone lub namalowane wzory. Łóżko powinno być zrobione z dobrej jakości materiałów, przez co będzie odporne na uszkodzenia oraz trwałe, co jest bardzo istotne w pokojach dzieci.

Łóżko dwupiętrowe dla dzieci – jakie wybrać?

Niektóre łóżka dwupiętrowe posiadają jeszcze inne funkcje, mogą mieć wbudowane szafy, szuflady oraz biurka, dzięki czemu w jednej bryle mamy zintegrowanych kilka mebli. Łóżka dwupiętrowe odpowiednie są dla mniejszych dzieci i nastolatków, na rynku dostępne są modele dla każdego dziecka - uniwersalne i stonowane lub dekoracyjne. Wszystko zależy od tego, czy chcemy kupić łóżko na lata, ozdobione dodatkami, które można zmieniać według aktualnych zainteresowań dziecka. Możemy wybierać spośród fantazyjnych modeli w różnych kształatach, takich jak piętrowy autobus czy domek. Przy wyborze takiego mebla trzeba pamietać, że będzie ono atrakcyjne jedynie dla młodszego dziecka - nastolatek raczej nie będzie już chciał spać w takim łóżku. Jeśli kupujemy łóżko dla większych dzieci, to możemy wspólnie z nimi wybrać taki model, który spełni nasze oraz ich potrzeby. Drewniane oraz metalowe modele łatwo będzie po latach odnowić i przemalować na inny kolor.

Ceny łóżek dwupiętrowych do pokoju dziecięcego

Najtańsze łóżko dwupiętrowe kosztuje ponad 500 zł, najdroższe ekskluzywne modele mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Rozpiętość cen mebli jest bardzo duża, ale warto zapłacić więcej za łóżko wyprodukowane z dobrej jakości materiałów oraz bezpiecznych dla dzieci. Można interesujące nas modele porównywać w różnych sklepach oraz szukać promocji, wtedy jest szansa kupić wybrane łóżko w dobrej cenie.

Opinie o Łóżko dwupiętrowe dla dzieci – kiedy się sprawdzi? - dodaj:

Twoja ocena:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 19 = 23

Podobne

Źródła

zdjęcie - shutterstock.com